Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Sprey polyurea havuz izolasyonu

Ürün Fiyatı:
Keşif M2
blank

Sprey-havuz-su-izolasyon-kaplaması

Sprey polyurea havuz izolasyonu, teknik bilgi püskürtme sistemi ile uygulanan monolitik elastomer polyurea malzemesidir.  Ahşap, beton, fiberglas, plastik ve metal yüzeylerle esnek ve kuvvetli bir bağ oluşturur. -40 C ila 200 C arasında elastikiyetini korur. Aşınmaya ve kimyasallara karşı olağanüstü dayanıklıdır. 0.50 mm’den 6 cm’ye kadar kaplama kalınlığı elde edilir. Uygulamadan sonra 3 sn içresinde kurur ve 10 dakika içerisinde tüm reaksiyonunu sağlayarak yekpare bir yüzey oluşturup kullanıma hazır hale gelir. Yüzeyde aderans kaybı olmaksızın %100 ile %700 arasında elastikiyet. Shore sertlik derecesi A’dan D’ye 75 . Gerilime dayanıklılığı 24 C ortam ısısında 1,500 psi ile 6600 psi arasındadır.
Sprey polyurea havuz izolasyonu, iki komponentli, elastomerik bir sistemdir. %100 solventsiz, %100 katı maddedir. Aromatik olan ürün aşınmaya çok dayanıklıdır. Ek yeri ve derz dolgu oluşmaz. Yüzeyin şeklini alır. O bir Nd sprey sisteminin uygulama alanı, son derecede üstün karakteristiklerinden dolayı, çok geniştir. İnşaat sektöründen havacılık sektörüne kadar birçok alanda uygulanabilir. Binalarda ve temellerde mükemmel hidroizolasyon sağlar. Su yalıtımı, bütün metal ve çelik konstrüksiyonlarda üstün antipas kaplama koruma sağlar. (köprülerin, tünellerin, havuzların ve boru hatlarının hidroizolasyonu) Hidroizolasyon dışında endüstriyel zemin kaplaması olarak kullanılabilir (gıda ve endüstri sektöründe, çiftliklerde, park alanlarında, vagonlarda, gemi endüstrisinde).

Uygulanabilen zeminler: Beton, çelik, ahşap, metal, plastik, bitümen (katran), cam, onduline levhalar, kiremit, geotekstil, örülmemiş kumaşlar, poliüretan vb. Hidroizolasyon, antipas ve son kat boya özelliklerinin tamamını içerir.

Uygulama yöntemi: 2 kat, çapraz . Sarfiyatın minimum olması amacıyla, düzgün zemin tercih edilir. Büyük yamalar, çıkıntılar olmaması gerekir. Yüzey temiz olmalıdır. Beton yüzeyler mekanik olarak kompakt/sağlam olmalıdır. 1,5 N/m² Duayen Sprey, yeni betona, beton döküldükten 28 gün sonra uygulanabilir. Betondaki nem oranı mutlaka kontrol edilmelidir. Maksimum nem %4 olabilir. Eğer yüzey şartlandırmıyorsa, praymer uygulanmadan, doğrudan Duayen Sprey uygulanabilir. Yüzey buzla kaplanmış ise uygulama sağlamaz. Eğer hava sıcaklığı +5°C’nin altında ise mutlaka epoxi praymer uygulanmalıdır. Eğer betona buhar membranı gerekiyorsa, Duayen Sprey’den önce uygulanmalıdır.

Çelik yüzeylere kumlama yapılmak zorundadır. Sa 2,5 (ISO 8501-1), pürüzsüzlük derecesi R?130- 170µm. Fayans yüzeylere kumlama yapılmak zorundadır. Kumlama sonrası ince epoxi primer uygulanmalı ve ardından Duayen Sprey uygulanmasına geçilmelidir. Hızlı uygulanır (bir çalışan / 1 saat / 250 m²) İnce bir katman olarak uygulanır (2-3 mm) 2 mm kalınlığındaki tabaka maksimum hidroizolasyon sağlar Sertleşme süresi 10 saniyedir Kaç kat uygulanmış olduğundan bağımsız olarak yüzey kompakttır Aşınmaya çok dayanıklı olup bağlantı yerleri yoktur ve çatlakları örter Kimyasal dirençliliği mükemmeldir Katmanlı uygulamaya gerek kalmaz Tüm inşaat malzemelerine uygulanabilir Uygulanma sıcaklık aralığı çok geniştir (0 – 45°C) ve havada nem oranının %100 olduğu durumda da uygulanabilir Mükemmel termal şok dayanımına sahiptir (-40°C – +200 °C) Uygulamadan 35 aniye sonra zeminde yürünebilir Uyulamadan 1saat sonra zeminin üzerine araçlar çıkabilir ekolojiktir uzun ömürlüdür (tahmin 25 – 50 yıl)

Dış cephe bina yalıtım sektöründe, klasik mantolama sisteminde yaşanan yanlışlıklar ve eksiklikler. Uzun ömür, kaplama kalınlığı, ağırlık, piyasa boyaları , ses yalıtımı, enerji tasarruf yüzdesi, fiyat . İç cephe duvar yalıtım sisteminde görülen eksiklikler uzun ömür, kaplama kalınlığı, ağırlık, sağlık, yangına karşı eksi reaksiyon, ses yalıtımı fiyat vs. çatı, teras, düz çatı vs’ lerin kaplanmasında görülen yanlışlıklar. Su geçirme, sıcak ve soğuktan kolay etkilenme, çatlama, kırılma, dökülme, vs Sanayi tipi sıcak , soğuk su borularının , klima boru hatlarının, buhar boru hatlarının ve vanaların ısı ve enerji kaybına karşı yapılan izolasyonunda görülen eksiklikler.( uzun ömür, enerji tasarruf yüzdesi, dayanım, boya çatlaması, sıcaklık veya soğukluk kaybı.

Fabrika , atölye, üretim yerleri, sanayi tesislerinin saç ve metal çatılarının, güneş ışınlarına ve sıcak ve soğuğa karşı yalıtımının yapılamaması veya yanlış yapılması. Farika, atölye, üretim yerleri ve sanayi tesislerinin zemin kaplamasında görülen eksiklikler. Uzun ömür,estetik, erken yaşlanma, çatlama, boyaların erken bozulması vs. Hastane , gıda tesisleri, ameliyathane vs zeminlerin hijyenik zemin kaplamasında ki eksiklikler. Uzun ömür , anti statik eksiklikler, dayanım ve estetik yat, tekne , balıkçı motorları vb. zemin ve gövde kaplamalarında yaşanan sorunlar.

Süs ve yüzme havuz kaplama işleri ile yapay göl, yapay gölet ve su depoları kaplama ve izolasyon işinde görülen eksiklikler. (klasik sistemlerde erken çatlama, ek yerlerinden su alma, erken yaşlanma, uzun ömür, fiyat) Her türlü paslı boru, paslı saç, paslı metal aksamın yeniden üretime ve kıymetini yeniden kazanılması için yapılması gerekli boya ve kaplama işinde yaşanan eksiklikler. Karşı ürün ülkemizde yok İşte yukarıda belirttiğimiz bu alanlarda ve daha bir çok alanda yaşadığınız veya yaşayacağınız sorunlarınıza çözüm bulmak için firmamızın iletişim adreslerinden bize ulaşmanız yeterli. Profesyonel mühendis ve danışman ekibimizle sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: