Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Çatı malzeme uygulama bilgileri

Ürün Fiyatı:
Keşif TL
blank

Çatı su izolasyon malzemesi polyurea

Çatı malzemeleri uygulama bilgileri; çatılar ilk yapıldıklarında izolasyonu sorunsuz bir halde yapılır ve seneler boyunca su kaçırma gibi bir sorunu olmaz. Fakat çatılarda kullanılan izolasyonun ömrü bittiğinde, yıprandığında kısacası izolasyon özelliğini yitirdiğinde su akıtma sorunları başlar. Çatılar güneş ışınlarına maruz kalırlar ve güneş ışınına maruz kalan izolasyon veya çatı malzemesi zamanla kar, rüzgar, fırtına , sıcak ve soğuk iklim koşulları nedeniyle yıpranır ve kırılır.

Çatı malzeme uygulama bilgileri derken; çatıları bir binanın veya evin şapkası olarak düşünmek gerekirse şapkalar güneş ışınlarından, yağmurdan ve diğer iklimsel nedenlerden korunmak amacı ile kullanılır. Aynı durum binalar için de söz konusudur. Binanın çatıları rüzgar ya da özellikle fırtına gibi iklime karşı dayanımlı olmalıdır. Eğer çatınız eski ve dayanıksız ise çatınızı hem izole edip hemde güçlendiriyoruz. Elimizde bulunan son teknolojik izolasyon ürünlerimiz ile bunu başarıyoruz. Teknik bilgi ve imkanları değerlendirip çatılarınıza hangi malzemenin kullanılması gerektiğini ücretsiz keşif yapıp kararlaştırıyoruz. Daha sonra çatınızı ömürlük izolasyon uygulayıp binanız yıkılana kadar su sorunu olmamasını sağlıyoruz.

Ürün saniyeler içinde donar, sprey olarak atılır, zemin kaplama olarak da kullanılır. Su yalıtımı dışında bir çok yararlı özelliği vardır. Çatınız düz ise polyurea uygulandığında çatınıza dekoratif görünüm verir. Dilediğiniz renkte çatınızın izolasyonunu yaptırabilirsiniz. Polyurea dekoratif görünümde olduğu için fayans yapma gibi masraftan kurtulabilirsiniz. Dekoratif zemin kaplama olarak kullanılan sprey polyurea birçok yerlerde yani otopark zeminlerinde çok tercih edilmektedir. Özellikle büyük metrajlı teraslarda fayansa bile gerek olmadan dekoratif görünüm sağlar. Sprey polyurea kesinlikle bizlerin önerdiği su izolasyon ürünüdür. Sprey polyurea dan başka ileri derecede su izolasyon ürünü yoktur.

Çatılar karlı ve yağmurlu havalarda suya ya da ısıya maruz kalan alanlardır. Çatılar ilk yapıldığında yapılan izolasyon zamanla eksi derece soğuk ve artı derece sıcağa maruz kalır ve zamanla izolasyon ve çatı kaplamaları çürümeye maruz kalırlar. Zamanla çürüyen çatı kaplaması çatlar veya mevsimsel olan dolu yağışlarının etkisine kalarak kırılır.

Tüm bu olanlar çatınızın evinize su kaçırmasına neden olacaktır. Çatı izolasyonların da alternatif ucuz izolasyonlar çoktur. Fakat ucuz izolasyonları çatılarınıza uygulamanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü çatılar eksi derece soğuk artı derece sıcak havalara , su ve 40 derece den fazla güneş ışınlarına maruz kalırlar. Kullanılan ucuz izolasyonlar iklim koşullarına dayanamazlar. Teras izolasyon olarak çatılara ömürlük izolasyon ürünü olan sprey polyurea su yalıtım ürününü ve kaliteli poliüretan kaplama su izolasyon ürünlerini önermekteyiz.

Sprey polyurea su yalıtım izolasyon ürünü güneş ışınlarına eksi derece soğuk ve artı derece sıcak iklimlere karşı direnci çok fazladır. UV ışınlarına yani güneş ışınlarına karşı direncide vardır. %400 esnektir. Çatınızı sıkılaştırır, herhangi bir fırtına rüzgar akımında çatınızı sabitleştirir. %400 esnekliği sayesinde çatının rüzgardan savrulmasını engeller. Polyurea mobil araç içerisindeki graco makinesiyle sprey olarak atılan bir üründür. El ile sürme izolasyonu değildir ve sprey ile atıldığında 1 dakika içerisinde donar 24 saatte küllenme süreci başlar. Çatılardaki diğer bir sorun ise kuşların izolasyonu gagalayıp zarar vermesidir. Sprey polyurea darbelere karşı dayanımlıdır. Örneğin balyoz ile vurulduğunda bile çatlamaz o derecede sağlam bir üründür. Gıda serftifikalı bir üründür ve kimyasal herhangi bir zararı yoktur.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: