Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Çatı izolasyon fiyatları

blankÇatı izolasyon fiyatları; çatının büyüklüğü, ne tür izolasyon uygulaması istediğiniz ve kullanılacak malzemelerin fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Çatı izolasyon fiyatları konusunda, çatıyı görmeden ve iş sahibinin izolasyon ile beklediği faydanın ne olduğunu öğrenmeden bir fiyat çıkartmak doğru değildir.

Her geçen gün piyasaya çeşitli çatı yalıtım malzemeleri çıkmaktadır. Teknolojik gelişmeler sonucu her yeni ürünün bir öncekinden daha verimli sonuçlar sağladığı genel olarak kabul edilirse de, bu her yeni malzeme her çatıda uygulanabilir demek değildir. Çatı izolasyonu için hangi yöntemin ve malzemenin kullanılacağı çatının durumuna göre değerlendirilmelidir. Diğer yandan iş sahibinin bu konuda ayıracağı bütçeye göre malzeme kullanılacağı için çatı izolasyon fiyatları konusunda sabit bir rakamdan söz etmek mümkün değildir.

Çatı izolasyonu yapılacak binanın; kat sayısı, büyüklüğü, binanın inşaa özelliği nedeniyle taşıyabileceği yük miktarı, bölgenin hava koşulları binanın yaşı gibi çok farklı kriterlere göre çatıya ne tür izolasyon uygulaması yapılacağı belirlenmelidir. Bu yüzden öncelikle çatıda bir keşif yapılması şarttır.

Çatı için su, ses ve ısı yalıtımı uygulamalarından hangisinin istendiği belirlendikten sonra, bu işlerin verimli sonuç vermesi için ek uygulamalar da gereklidir. Su tahliye alanları, su dereleri, bacalar ve baca diplerinin de püskürtme izolasyon işine dahil edilerek konunun bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca çatının üstünün açık veya kapalı olmasına göre de yapılacak izolasyon farklı özellikte olacaktır. Fakat, üstü kapatılmış bir çatı varsa izolasyon uygulamasına çatı örtüsünün de kontrol edilerek yalıtımının yapılması ile başlanmalıdır. Ama çatı örtüsünde yalıtımı bir süre sonra işlevsiz kılacak hasarlar varsa bunların da düzeltilmesi gerekir.
Öte yandan ise çatı izolasyonu sadece çatı örtüsü için de yapılabilir. Aynı detaylı değerlendirme ve çalışma bu konuda da gereklidir.

Kısaca sizlere çatı izolasyon fiyatları konusunda sabit bir rakam veren firmaların uygulaması pek doğru değildir. Çatınızı tam anlamıyla izolasyon ile korumaya almak istiyorsanız, öncelikle çatınızda bir keşif yaptırarak tam olarak ne tür uygulama yapılması gerektiği konusunda fikir almanız ve fiyatın buna göre çıkarılmasını istemeniz gerekmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: