Aydıntepe Mah. Sevindik Sk. No: 20/9 Tuzla/İSTANBUL
trende

Çatı izolasyon kaplama bilgisi

Ürün Fiyatı:
Keşif M2
blank

Teras su izolasyon püskürtme su yalıtımı

Çatı izolasyon kaplama bilgisi, her geçen gün yapı kimyasal sektörü su ve ısı yalıtım teknolojisi üretmeye devam etmektedir.

Çatı zemin kaplaması.

Çatı arası su ve ses yalıtımı.

Çatı izolasyon kaplama teknolojisi.

Çatı üzeri su ve ısı yalıtımı.

Çatı arası Sprey su izolasyonu.

Çatı arası sprey poliüretan köpük.

 

Herkesin şikayetçi olduğu bir konu daha vardır, o konu ise zemin kaplama konusudur. Bazı ürünler zemin kaplama konusunda insanları mağdur etmekte ve insanlara boş yere masraf çıkartmaktadırlar. Epoksi kaplama gibi kaplamalar sert yapıya sahip kaplama çeşitleridir. Sert yapıya sahip kaplamalar ağır yüklere karşı dirençli değillerdir. Dirençlilik süreleri en fazla 1 yıl gibi kısa bir süredir. Bu çeşit kaplamalar sadece ofis zemin kaplama gibi insan ağırlığına maruz kalan alanlara rahatlıkla ve güvenle uygulanır. Fakat ağır yük gelecek zemine kesinlikle uygulanması gereken zemin kaplama sprey polyurea kaplamasıdır.

Polyurea zemin kaplama özellikleri

Zemin kaplama konusunda sprey polyurea kaplama bir kaplamanın en önemli ve gerekli özelliklerini taşımaktadır. Sprey polyurea beton zemin kaplama uygulaması yapıldığında betonun çatlamasını esnek özelliği sayesinde önler. Dekoratif zemin kaplama özelliği de taşır. Fayans zemin kaplamada, fayanstan bile daha dekoratif durmaktadır. Fayans üzerine tıpkı bir halı döşenmiş hissi uyandırır.

Polyurea zemin kaplama yapım aşaması.

Öncelikle zemin beton ise beton silim makinesi ile düzleme işlemi yapılır. Sonra zemindeki tozu temizliyoruz. Temizlik esnasında zeminde asla toz bulunmamasına dikkat ediyoruz. Zemin tozdan temizlendikten sonra astarlama işlemine geçilir. Astarlama işlemi yaparken , astar malzemesini bol bol kullanmalıyız çünkü beton astarı çekmektedir. Bu nedenle astarlama işlemi 2 gün sürmektedir. Astarlama işlemi bittiğinde sprey polyurea zemin kaplama işlemine geçilir. Sprey polyurea uygulaması ile kısa sürede zemin kaplama işini bitirilir. Saniyesinde hemen kuruyan kaplama polyurea sayesinde zemine ayak basılır kullanılabilir hale gelmektedir. Ertesi gün polyurea kaplamasının üzerine sizlerin seçmiş olduğu bir renk ile uv dayanımlı yani güneş ışınlarına karşı boya kaplaması yapılır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: